10 порад для безпечного користування соцмережами або як не стати жертвою шахраїв

Дата публікації: ср, 02/12/2020 - 15:20

Юридичний порадник вирішив нагадати про основні правила поведінки у соціальних мережах, які допоможуть захистити персональні дані та уберегтися від шахраїв, спамерів та хакерів.

1) Використовуйте складні паролі
Під час реєстрації у соцмережах варто подбати про надійний пароль, який би захистив вашу сторінку від доступу інших осіб. Уникати у першу чергу слід простих комбінацій цифр (наприклад, 12345, 123456789), дат народження, прізвиськ домашніх улюбленців. Такі паролі найбільш популярні, а тому їх вкрай легко вгадати без додаткових зусиль. Для надійності використовуйте комбінацію цифр та літер у різних регістрах (великих та маленьких букв), заміну літер схожими цифрами (наприклад, букву «О» можна замінити 0 та навпаки). Зверніть увагу, що в ідеалі пароль не має повторювати ті паролі, які ви використовуєте на інших сайтах. Також не буде зайвою періодична зміна інформації для входу.

2) Налаштовуйте подвійну автентифікацію
Для гарантованого захисту своєї сторінки у соцмережі подумайте про використання подвійної автентифікації, тобто за допомогою паролю та додатковим підтвердженням, наприклад, разовим кодом з смс-повідомлення.

3) Не публікуйте чутливі дані
Користуючись соціальними мережами, важко втриматися від того, щоб не поділитися з іншими свіжими фотографіями, важливими новинами та іншою персональною інформацією. Однак публікуючи ці дані в Інтернеті, слід пам’ятати, що все, що завантажується у мережу, там і залишається назавжди. Не можна бути певним, що після видалення до вашого фото не отримають отримають доступ інші. Також не варто викладати у відкритий доступ:
☑ номер телефону, якщо ви використовуєте його для банківських операцій;
☑ дані своєї банківської картки;
☑ фото документів, чеків, квитків;
☑ повну домашню адресу;
☑ геолокацію в режимі онлайн.
За допомогою цієї інформації зловмисники можуть отримати доступ до ваших банківських рахунків, оформити на вас кредит, дізнатися де ви проживаєте та обікрасти квартиру, поки ви будете у відпустці.

4) Не залишайте сторінку без нагляду
Якщо ви періодично заходите у соцмережі на роботі, у гостях чи в інтернет-клубах, не забувайте виходити із соціальних мереж. Також не забувайте видаляти акаунти, якими ви тривалий час не користуєтесь. Наразі старі закинуті сторінки становлять особливий інтерес для хакерів, які можуть використовувати їх у своїх, не завжди правомірних цілях.

5) Уникайте використання публічного Wi-Fi
Користуючись соцмережами через публічні точки Wi-Fi, пам’ятайте, що такі інтернет-з’єднання будуть незахищені, а інформація, яку ви передаєте, може стати доступною іншим особам.

6) Перевіряйте, кого ви додаєте у друзі
Тисячею друзів у соцмережах вже давно нікого не здивуєш, однак краще, аби ці люди були вам знайомі. За різними даними кількість фейкових акаунтів, тобто акаунтів осіб, які видають себе за інших, тільки у Фейсбук становить більше 270 млн. Маючи таких «друзів», варто бути готовими до нав’язливої реклами з їх боку, фейкових новин та підриву репутації вашої персональної сторінки.

7) Читайте призначені для користувача угоди
Під час завантаження різних додатків та ігор у соцмережах (напр., «який я фрукт?», «на кого із зірок я схожий?») уважно читайте користувацьку угоду. Дрібненьким шрифтом може бути написано, що ви даєте доступ до своєї телефонної книги або інших не менш важливих даних, які можуть бути використані сторонніми особами у власних цілях.

8) Не відкривайте підозрілі посилання та файли
Підозрілі файли та посилання, благання терміново поповнити мобільний рахунок хворій мамі або переказати гроші на картку у соцмережах можуть надсилати не стільки малознайомі люди, скільки добрі «друзі». Аби пересвідчити, що їх акаунт не був зламаний хакерами і друзі дійсно вирішили поділитися цікавою інформацію або ж потребують допомоги, перепитайте у них по телефону, що за повідомлення вам надіслали чи якої допомоги вони потребують. Відкриваючи подібні файли без перевірки, ви можете стати черговою жертвою шахраїв.

9) Використовуйте функціонал соціальної мережі
У багатьох соцмережах включно з Facebook є своя політика безпеки, яка дозволяє обмежити доступ до сторінки сторонніх осіб та уберегти від витоку даних. Не поліниться ознайомитися з нею. Як правило, інструкції викладені у розділі «Запитання – відповіді».

10) Ставтеся до безпеки серйозно, але без фанатизму
Безпека в інтернеті, безперечно, справа досить серйозна. Однак попри всі обмеження ставати параноїком не варто. Користуйтесь соцмережами із розумом!

Юридичний порадник для переселенців

Схожі публікації

відео / фото