1000 гривень від держави за вакцинацію: коли і як отримати

Дата публікації: пн, 12/13/2021 - 18:21

 

З 19 грудня українці матимуть змогу отримати кошти від держави за пройдений курс вакцинації. Усі необхідні документи на отримання коштів генеруються через додаток ДІЯ.

Як усе оформити швидко та мати змогу спрямувати гроші на необхідні цілі читайте у матеріалі.

 

Претендувати на отримання коштів від держави за проходження вакцинації можуть повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації від Covid-19 та згенерували зелений covid-сертифікат у застосунку Дія. Якщо сертифікат уже сформований, то додаток сам запронує активувати єПідтримку.

Тисяча гривень від держави має бути нарахована на спеціальну картку єПідтримка. На сьогодні можливість оформлення такої картки надають 4 банки: Монобанк, Украгазбанк, А-Банк та Альфа Банк. Це ті банки, які мають найбільшу технічну готовність, щоб долучитися до проєкту. Проте передбачається, що інші банки також долучаться до програми єПідтримка.

Уже зараз, активувавши єПідтримку з застосунку Дія, можна перейти в мобільний банкінг та оформити відповідну картку. Процедура займає кілька кліків. До 19 грудня сума коштів на рахунку буде «0», а нарахування 1000 гривень відбудеться після цієї дати.

Кошти будуть мати цільове призначення, тому їх не можна буде переказати на іншу картку чи зняти готівку, а лише витратити за призначенням – на певні категорії товарів та послуг: залізничні квитки в межах України, авіаквитки в межах України, кінотеатри, театри, музеї, виставкові центри, концерти, спортзали та книжкові магазини (книжки можна придбати лише в книгарнях, МСС яких відповідає зазначеним у постанові категоріям бізнесу: можна придбати книжки в книгарнях, але не можна в продуктовій крамниці чи на заправці).

На сьогодні триває розробка варіантів виплат для тих, хто не користується додатком Дія. Реалізація інших варіантів отримання коштів запланована на 2022 рік.

Термін використання 1000 гривень від держави – 4 місяці з дня отримання коштів, а тому якщо на спеціальній картці залишаться невитрачені кошти, вони повернуться до державного бюджету.

Заявку на отримання грошей можна подати до кінця терміну дії програми, тобто до 18 грудня 2022, а тому заохочуємо не зволікати й вакцинуватися, аби одразу після отримати мати змогу використати надані державою кошти на культурні цілі.

Більше інформації про єПідтримку – за посиланням

 

Фахівець Регіонального центру БПД Ольга Безрученко

Схожі публікації

відео / фото