Адвокат здійснює діяльність у формі адвокатського об’єднання, однак надав правову допомогу індивідуально – чи можна стягнути витрати на правову допомогу?

Дата публікації: пн, 10/18/2021 - 19:52

 

Рішення ВС у справі № 910/21300/17 https://cutt.ly/XE3US87

Щоб переглянути скорочену правову позицію у справі тисніть на помаранчевий значок щита

КГС ВС розглянув заяву ТОВ про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат у справі № 910/21300/17, у якій просить стягнути з ПрАТ витрати ТОВ на правничу допомогу.

За доводами ПрАТ, надані ТОВ в підтвердження понесених витрат докази є неналежними, оскільки ТОВ мало укласти договір про надання правової (правничої) допомоги з адвокатським об'єднанням (адвокат ТОВ здійснює адвокатську діяльність у формі адвокатського об'єднання), а не з ним особисто (останній не здійснює адвокатську діяльність індивідуально).

КГС ВС став на сторону ТОВ.

ВС нагадав, що відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Згідно з ч.ч. 1 та 2 ст. 17 названого Закону Рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності.

Отже, здійснення адвокатської діяльності адвокатом у іншій організаційній формі, ніж тій, що безпосередньо зазначена у Єдиному реєстрі адвокатів України, не впливає на належність поданих доказів у підтвердження надання правничої допомоги.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото