Антикорупційний суд дав екссудді з Одеси 7 років за хабар

Дата публікації: чт, 07/23/2020 - 12:01

Колишньому судді Малиновського суду Одеси Анатолію Целуху за одержання 2 500 доларів неправомірної вигоди призначили 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

22 липня вирок проголосив Вищий антикорупційний суд.

Целух рік і 8 місяців розглядав цивільну справу щодо виділення ПАТ «Одеський завод радіально-свердлильних верстатів» у власність квартири. За прискорення розгляду справи Целух, за версією обвинувачення, отримав гроші і власника квартири. Передача 2 500 доларів відбулася у березні 2019 року в кабінеті судді. Гроші передав юрист, який через кілька місяців раптово помер, бо мав хворе серце.

У зв’язку із смертю заявника, який був одним із ключових свідків, суд врахував його показання, надані на стадії досудового розслідування, а також показання з чужих слів, які давав клієнт цього юриста.

Визнано недопустимим доказом диктофонний запис, зроблений заявником з власної ініціативи. Але ознак провокацій суд не встановив. Цей юрист і раніше надавав послуги власнику квартири.

Суддя Целух не звертався з будь-якими заявами у правоохоронні органи і з матеріалів НСРД вбачається, що не протестував проти розмов про гроші і подальшого їх отримання.

В суді Целух вину заперечував, а його захист стверджував про недопустимість доказів. Однак суд визнав їх позицію непереконливою.

Вищий антикорупційний суд призначив 7 років позбавлення волі – саме стільки просив прокурор. Також в судді конфіскують майно і йому на 3 роки заборонено обіймати посади у судових і правоохоронних органах.

Вирок не вступив у силу і ще може бути оскаржений в апеляції протягом 30 днів.

Наразі обвинувачений має запобіжний захід у вигляді 120 тис. грн застави.

На момент оголошення вироку Целуху 60 років.

відео/фото галерея