Автоматичне списання боргів з банківських рахунків (карток)

Дата публікації: ср, 04/14/2021 - 19:45

 

Вчасно сплачуйте по рахункам та не забувайте, періодично перевіряти себе в Реєстрі боржників!

Приватбанк і Monobank приєдналися до системи автоматичного списання боргів.

Отже, на сьогоднішній день всього до системи підлючені поки 7 банків (крім вищевказаних, - "ТАСкомбанк", "ОКСІ банк", "Банк Восток", "Індустріальний" і "Прокредит банк").

За даними Мін'юсту, ще 44 банки підключені до тестової системи,а 11 банків - на стадії консультацій і попередніх налаштувань щодо підключення.

Таким чином, процедура пошуку та арешту рахунків та списання коштів з них коштів в рахунок боргу значно спростить роботу виконавців.

Раніше, в лютому 2021 року Національний банк (постановою №18 від 12.02.2021 року) вніс зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.

Цими змінами Регулятор зобов'язав банки на вимогу ДВС чи приватних виконавців надавати інформацію про наявність рахунків боржників, номери рахунків, а також наявні на них суми грошей.

Відтепер, виконавець на початковому етапі вже знатиме про суми коштів, які наявні на рахунках боржника, оскільки банк не має права відмовити йому у наданні такої інформації посилаючись на банківську таємницю. Розуміючи стан банківського рахунку боржника виконавець без втрати часу, зможе працювати по стягненню боргу за рахунок іншого майна.

Автоматичний арешт рахунків боржника раніше працював лише у випадку боргів зі сплати аліментів, а з 23.03.2021 року Міністерство юстиції своїм наказом розширило процедуру автоматичного арешту рахунків та списання з них грошей на інші види боргів.

 

Аутсорсингова компанія "Головбух"

Схожі публікації

відео / фото галерея