Автоматизований арешт банківських рахунків боржників: як і коли запрацює (інфографіка)

Дата публікації: пн, 04/19/2021 - 11:11

 

Мін'юст розширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках у банках на всіх боржників (раніше - тільки за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів). Відповідний наказ № 1061/5 від 23.03.2021 набув чинності з 6 квітня. Також Міністерство на сторнці у фейсбук надало роз'яснення й інфографіку стосовно нововведення.

 

Про що йдеться?

Якщо хтось заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини) – спочатку ви маєте довести це у суді. Якщо, маючи на руках відповідне рішення, ви не можете домогтись у боржника повернення коштів – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Процедуру взаємодії між виконавцями та банками було спрощено.

 

Що зміниться?

У лютому внесли зміни до Правил розкриття банківської таємниці. Нацбанк зобов’язав установи надати інформацію про реквізити рахунків боржника та суму коштів на них на вимогу виконавця. А Мін’юст ухвалив зміни до наказу, що передбачають запровадження електронної взаємодії між виконавцями і банками, а не тільки поштовим зв’язком. Для цього використовуватимуть Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП).

 

Що зміниться для громадян?

Якщо ви боржник – відтепер набагато більше шансів, що виконавець знайде кошти на ваших рахунках та арештує необхідну суму. Якщо винні вам – ви зможете швидше стягнути кошти з боржника.

 

Коли запрацює система?

Для того, щоб впровадити цю систему, є 3 місяці. Планується, що вона має запрацювати вже до 6 липня 2021 року.

 

Юридична компанія WINNER

рроттт

 

Схожі публікації

відео / фото галерея