Банк - банкрут може повернутися на ринок лише у випадку, якщо буде дозвіл НБУ - рішення суду

Дата публікації: пн, 08/10/2020 - 10:59

 

Господарський суд м. Києва своїм рішенням від 21 липня відмовився задовольнити позов банку “Капітал” до Фонду гарантування (у справі №910/4922/20) про зобов’язання вчинити дії, в т.ч. передати печатки і штампи, бухгалтерську та іншу документацію банку; статутні документи банку; протоколи наглядової ради, правління, кредитного комітету; документи щодо права власності на рухоме і нерухоме майно; кредитні справи; документи на відкриття рахунків клієнтам банку; щодо претензійно-позовної роботи; звітність перед контролюючими органами; особові справи та трудові книжки співробітників тощо.

Позивач посилався на судові рішення, якими скасовано постанови НБУ, прийняті в 2015 році, про визнання банку “Капітал” неплатоспроможним і його ліквідацію.

Натомість Госпсуд м. Києва вказав, що визнання незаконним рішення про запровадження тимчасової адміністрації чи початок процедури ліквідації банку не означає автоматичного припинення управління банком Фондом гарантування.

Нижче - цитата з рішення суду від 21.07.2020:

“Управління банком Фондом у такому разі припиняється лише після прийняття НБУ рішення про визнання діяльності банку такою, що відповідає законодавству, відновлення банківської ліцензії і повернення банку під нагляд НБУ (Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 10.12.2019 у справі№925/698/16).

В матеріалах справи відсутні докази того, що НБУ відносно ПАТ "АКБ "Капітал" прийняв рішення про визнання діяльності банку такою, що відповідає законодавству, відновлення банківської ліцензії і повернення банку під нагляд НБУ.

Таким чином, на час розгляду даної справи ПАТ “АКБ “Капітал” не має права здійснювати банківську діяльність, а його керівники є неповноваженими як керівники банку.

Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» на Фонд покладено функції щодо збереження майна, активів та документації банку і недопущення їх втрати.

Діяльність ПАТ АКБ «Капітал» не приведено у відповідність до вимог законодавства, правомочність керівників останнього не підтверджені державним регулятором, а відтак ПАТ АКБ «Капітал» юридично залишається під контролем Фонду”.

 

finbalance

Схожі публікації

відео / фото