Чесна гра. Де розглядають спори про дискваліфікацію спортивного судді

Дата публікації: чт, 08/01/2019 - 14:22

Справа №826/4734/16 https://u.to/fGn6FQ

Правовий спір виник між спортивним суддею та Федерацією баскетболу України (ФБУ).

Позивача довічно дискваліфікували з посади судді за допущене зловживання при виконанні професійно-спортивного обов'язку (порушення правил «чесної гри»). Його усунули від участі в будь-яких змаганнях, які проводяться під егідою ФБУ.

В суді позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення Президії ФБУ.

Адміністративний суд відмовив у відкритті провадження, оскільки справа підлягає розгляду в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства. Апеляція погодилась з таким висновком.

Верховний Суд привів характеристики та правовий статус відповідача:

✔️ всеукраїнська громадська організація (юридична особа) фізкультурно-спортивної спрямованості;

✔️ сприяє розвитку баскетболу в Україні,

✔️ організовує проведення заходів з цього виду спорту в Україні;

✔️ здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, ЗУ «Про об'єднання громадян» та ЗУ «Про фізичну культуру і спорт», інших законів та Статуту.

За твердженням позивача, ФБУ, прийняла рішення про застосування до нього санкції, яка не передбачена Статутом організації, чим протиправно підмінила та втрутилась у повноваження ФІБА-Європа.

Велика Палата ВС зазначила, що відповідно до «Положення про дисциплінарні санкції ФБУ», рішення, прийняте за результатом розгляду скарги про дисциплінарне правопорушення, може бути оскаржене зацікавленою стороною в Спортивному арбітражному суді в м. Лозанні (Швейцарія).

Висновок ВС. Спірні правовідносини не мають публічно-правового характеру. Позов про визнання протиправним і скасування рішення ФБУ не може бути розглянутий в судовому порядку адміністративним судом (у тому числі у судовому порядку будь-якої юрисдикції).

ZakonOnline

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)