Чи діють ще карантинні обмеження 60+ для працюючого пенсіонера?

Дата публікації: ср, 11/11/2020 - 09:55

 

Питання:

Чи зняті кварантинні обмеження 60+ для людей похілого віку?

Я працюючий пенсіонер, мені 64 роки, посада: завідуючий ветеринарною дільницею. Алє на період карантину мене як групу ризику 60+ перевели на режим "простою", про що, мене заставляли з березня 2020 по теперешній час писати заяви (З 1 липня 2020 запрошують написати заяву на липень). Згідно постанови КМУ №392 від 20.05.2020 немає жодного згадування про карантинні обмеження 60+. З 05.06.2020  та 17.06.2020 постановою №500 виключено з обмежень пукт 6 абзац 6 де, як мені зрозуміло у перший редакції були прописані ці обмеження для людей 60+. На час карантину мені скасували 50 % заробітньої плати так як я був у групі ризику і не мав права виходити на роботу (так мені пояснили).

Питання: з якої дати згідно постанов КМУ мені, як 60+ скасовано карантинні обмеження, та з якої дати мені повинні нараховувати 100% зар.плати?


Відповідь:

Так, Постановою КМУ від 17 червня 2020 р. № 500 були внесені зміни до Постанови від 20 травня 2020 р. № 392, а саме виключення абзацу шостого п.6 стосвно осіб, які досягли 60-річного віку.

Також Постановою № 500 продовжено карантин до 31.07.2020р. 

Що стосується простою під час карантину. Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). який оплачується згідно зі частиною першою ст. 113 КЗпП.

Якщо на підприємстві чи в окремому структурному підрозділі на період карантину було запроваджено простій, то його припинення здійснюватиметься наступним чином:

– якщо простій запроваджувався на конкретний строк, то в наказі має бути зазначено період простою, наприклад: «установити простій на підприємстві з 18.03.20 р. до 22.05.20 р.». У такому разі працівники приступають до роботи за графіком роботи, визначеним у правилах внутрішнього трудового розпорядку одразу після зазначеної дати. Видавати окремий розпорядчий документ не потрібно, адже вони вже ознайомлювалися з наказом про запровадження простою.

– якщо простій запроваджено без конкретної дати і в наказі не зазначена дата припинення простою, у зв’язку з невизначеністю дати закінчення карантину. У такому разі потрібно буде видати наказ про припинення простою на підприємстві або в окремому структурному підрозділі.

У законодавстві відсутня норма щодо конкретного часу відновлення роботи підприємства після простою. 

У зв’язку з чим, у наказі «Про припинення простою, установленого на час карантину» повинна міститися інформація з зазначенням конкретної дати припинення простою та зазначенням з якої дати встановлюється  звичайний режим роботи.

Таким чином, карантинні обмеження для осіб 60+ зняті, але простой застосовується стосовно всієї установи, а не для окремих осіб.

 

ава
 
Адвокат Ірина Леонова
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

Уряд дав роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років
Уряд роз'яснив, що звільнення у період карантину людей від 60 років заборонено
Роз’яснення щодо праці пенсіонера на підприємстві некритичної інфраструктури на період карантину
В Украине ужесточается карантин. Ивано-Франковск в красную зону, Харьков в оранжевую
Карантин в Україні: кількість штрафів за порушення по областях (інфографіка)
Зміни до процедури банкрутства на період карантину в Україні: деталі
Штрафи та позбавлення волі: Рада ухвалила закон для запобігання коронавірусу в Україні
Уряд пропонує посилити заходи безпеки для боротьби з коронавірусом: що змінюється для громадян?
Киянин звернувся в суд з вимогою до Кабміну забезпечити безкоштовними масками на весь час карантину
Повернення до нормального життя - як планується?

відео / фото