Чи є проживання батьків за однією адресою підставою для відмови у позові щодо місця проживання дитини з одним із них?

Дата публікації: пт, 05/07/2021 - 15:00

 

Рішення ВС у справі №288/39/20 https://cutt.ly/AbE8sdK

 

Такий позов розглянув КЦС ВС у справі №288/39/20.

Позивачка зазначила, що колишнє подружжя та малолітні сини проживають разом у будинку. Після розірвання шлюбу чоловік почав себе агресивно поводити, що негативно впливає на дітей.

Тож просила суд визначити їх місце проживання з матір’ю.

КЦС ВС підкреслив, що розірвання шлюбу між батьками не впливає на обсяг їх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини (ст.141 СК).

Згідно з ч.1,2 ст.160 СК місце проживання дитини, яка не досягла 10 р., визначається за згодою батьків, яка досягла - за згодою батьків та дитини.

Якщо мати і батько, що проживають окремо, не домовились з ким буде проживати дитина, спір може вирішуватися органом опіки та піклування або судом (ч.1 ст.161 СК).

 

Ухвалюючи рішення, суд враховує:

  • хто з батьків виявляє більшу увагу до дітей, вік і прихильність до кожного з них;
  • особисті якості матері та батька, можливість створення належних умов для виховання,

Маючи на увазі, що перевага в матеріально-побутовому стані одного з батьків сама по собі не є вирішальною умовою для передачі дітей.

Саме лише проживання батьків за однією адресою НЕ є підставою для відмови у задоволенні позову про визначення місця проживання дитини з одним із них.

Встановивши, що:

  • після розірвання шлюбу сторони продовжують проживати в одному будинку, тобто мають однакові належні матеріально-побутові умови,
  • батьки не змогли самостійно вирішити спір щодо визначення місця проживання дітей та забезпечити належне доброзичливе спілкування з обома батьками

 

Врахувавши думку малолітньої дитини, КЦС ВС дійшов висновку про визначення місця проживання дітей із матір'ю.

 

ZakonOnline 

Схожі публікації

відео / фото галерея