Чи має право фермерське господарство орендувати техніку у члена ФГ?

Дата публікації: ср, 11/20/2019 - 17:27

Питання

Чи має право фермерське господарство (ФГ) взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? Якщо це можливо як обрахувати оренду, чи можна договірну суму? І взагалі, як правильно скласти такий договір та якими законними актами керуватися?

Відповідь

Чи має право фермерське господарство взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? 

Так, ФГ має право взяти в оренду трактор у члена ФГ, включаючи його голову (крім випадку якщо це прямо заборонено статутними документами господарства).

Так, відповідно до  ст. 24 Закону України "Про фермерське господарство", Фермерське господарство має право вступати в договірні відносини з будь-якими юридичними або фізичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо укладення ФГ договорів зі своїми членами.

В свою чергу, відповідно до ст. 627 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Якщо це можливо як обрахувати оренду, чи можна договірну суму? 

Чинним законодавством не встановлено обов"язкових вимог щодо розміру орендної плати за користування ФГ транспортним засобом (трактором), належним його члену.

Статтею 762 Цивільного кодексу України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення.

Тобто, у такому договорі оренди трактору орендна плата встановлюється на розсуд сторін. 

І взагалі як правильно скласти такий договір? Якими законними актами керуватися? 

Згідно ст. 799 ЦК України, Договір найму транспортного засобу укладається у письмовій формі. Договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.

Таким чином, з огляду на те, що орендодавцем трактору є фізична особа, то договір оренди трактору має бути укладений в письмовій формі з обов"язковим нотаріальним посвідченням.

Текст договору оренди трактору може бути підготовлений фаховим спеціалістом в галузі права.

Адвокатське об'єднання "ЮРКОН"
b2bconsult

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)