Чи може адвокат за одним договором брати участь в різних справах клієнта - позиція ВС

Дата публікації: ср, 07/01/2020 - 10:11

 

Договір з адвокатом не вимагає вказівки на відомості про справу, в межах якої адвокат має намір здійснювати представництво інтересів особи

Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вимагає зазначення у договорі про надання правової допомоги відомостей про справу, у межах якої адвокат має намір здійснювати представництво інтересів особи.

Відповідне положення міститься у постанові від 15 червня 2020 року справі № 264/6635/18

Обставини справи

Заявник зазначав, що договір про надання правової допомоги укладено до подання до суду заяви про видачу обмежувального припису, а, отже, адвокат не мав права здійснювати представництво інтересів особи у цій справі.

Позиція ВС

Верховний Суд вважає, що доводи касаційної скарги, що розгляд справи відбувся за участю представника (адвоката), який не мав повноважень на представництво у суді, оскільки ордер на представництво видано на підставі договору, укладеного до подання до суду зазначеної заяви, тобто такий договір, на переконання заявника, укладено на представництво інтересів у іншій цивільній справі, Верховний Суд відхиляє.

Відповідно до частини четвертої статті 62 ЦПК повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

За правилами частини першої статті 26 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Отже, правилами зазначеної статті визначено, що повноваження адвоката як представника сторони у справі може бути підтверджено як ордером, так і договором про надання правової допомоги.

Посилання заявника, що договір про надання правової допомоги укладено до подання до суду заяви про видачу обмежувального припису, а отже такий укладено для представництва інтересів особи у іншій справі, не мають правового значення для вирішення цієї справи, оскільки Закон "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не вимагає зазначення у такому правочині відомостей про справу, у межах якої адвокат має намір здійснювати представництво інтересів особи.

За наведених обставин суд апеляційної інстанції вірно визнав такі доводи безпідставними та спростованими матеріалами справи.

biz.ligazakon

Схожі публікації

відео / фото