Чи може бути підставою для залишення скарги без розгляду нецензурна лайка у документах - позиція ВС

Дата публікації: чт, 05/13/2021 - 14:59

 

Нецензурна лексика в поданих до суду документах може бути підставою для залишення скарги без розгляду.

Відповідне положення міститься у постанові ККУ від 24 березня 2021 року у справі № 937/1056/20.

 

ВС зазначив, що нецензурна лексика, образливі та лайливі слова чи символи, зокрема, для надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їх представникам і суду (суддям) не можуть використовуватися ні у заявах по суті справи, заявах із процесуальних питань, інших процесуальних документах, ні у виступах учасників судового процесу та їх представників.

Водночас використання учасниками судового процесу та їх представниками нецензурної лексики, образливих і лайливих слів, символів у поданих до суду документах і у спілкуванні з судом, з іншими учасниками процесу, їхніми представниками, а також вчинення інших аналогічних дій свідчать про очевидну неповагу до їх честі та гідності з боку осіб, які такі дії вчиняють, оскільки вказані дії суперечать основним засадам (принципам) кримінального провадження, а також його завданню.

До того ж відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 КПК зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься повага до людської гідності.

Також положеннями ч. 1 ст. 11 КПК передбачено, що під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.

При цьому, як вбачається з ч. 6 ст. 9 КПК, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу. Тобто на практиці в деяких випадках це може обумовити необхідність ухвалення рішень, які прямо не передбачені КПК України.

Враховуючи викладене та виходячи із загальних засад кримінального провадження, вчинення особою вказаних дій, на думку колегії суддів, може бути визнано судом зловживанням особою своїми процесуальними правами та надалі мати наслідком постановлення судом рішення про залишення такої скарги без розгляду.

 

Бізнес Ліга:Закон

Схожі публікації

Коли запис розмови на диктофон є допустимим доказом - позиція ВС
Суди розглядатимуть кримінальні провадження онлайн з певними винятками
Якщо перша інстанція закрила провадження, апеляційний суд може лише повернути справу: позиція ВС
Внесено зміни до Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового засідання
До уваги учасників судових справ: внесено зміни щодо продовження процесуальних строків
Навантаження судді не може слугувати достатнім обгрунтуванням призначення засідань зі значними інтервалами
Чи є повернення судової повістки за закінченням терміну зберігання підставою для поновлення процесуального строку
Україні потрібно відмовитися від автоматизованої системи призначення розпорядника майна у справі про банкрутство - заява
Щодо повідомлення особи про місце і час розгляду справи про адмінправопорушення
Чи є відсутність аудіозапису судового засідання безумовною підставою для скасування рішення?

відео / фото галерея