Чи може неповнолітня дитини поїхати за кордон без згоди батька?

Дата публікації: ср, 07/24/2019 - 11:00

Справа № 643/1090/17 https://u.to/LeXpFQ

Мати неповнолітньої дитини хотіла вивезти дитину за кордон до Португалії на літній період. Після відмови батька дитини у наданні дозволу на виїзд, мати звернулася до суду з позовом про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Своє рішення суд поясним тим, що законодавством не передбачено випадків надання судом дозволу на виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків та звернув увагу, що мати не надала суду доказів, які підтверджують бажання дитини здійснити виїзд за межі державного кордону України.

Апеляційний суд хоч і скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове рішення, яким теж відмовив у позовних вимогах, зазначивши, що мати не надала адреси, за якою буде перебувати дитина, у разі надання судом такого дозволу. Також нею не надано доказів на підтвердження наміру повернути дитину на територію України, про що можуть свідчити авіаквитки.

Мати не погодилася з рішеннями судів і подала касаційну скаргу, яку мотивовану тим, що чинним законодавством не встановлено обмежень щодо виїзду малолітньої дитини за кордон, а висновок апеляційного суду про те, що вона не зазначила адресу у Португалії, де буде проживати син, не відповідає дійсності, так як вона надала довідку про проживання та склад сім`ї, в якій зазначена адреса її проживання. Щодо авіаквитків, вона пояснила, що не виключає можливої поїздки на автомобілі.

Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, вказавши, що доводи матері у касаційній скарзі не заслуговують на увагу, оскільки суд апеляційної інстанції правильно виходив із того, що чинним законодавством встановлено певний порядок виїзду неповнолітньої дитини за кордон, який позивачем не було дотримано.

Незрозумілою залишається претензія апеляційного суду щодо місця проживання дитини за кордоном. Адже, судячи з пояснення мати, таку довідку вона надавала. Що найцікавіше, цей аргумент зазначався і у касаційній скарзі. Проте Верховний Суд жодним чином не пояснив, чому він не взяв до уваги цю довідку.

А що думаєте Ви з цього приводу?

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)