Чи може обвинувачений відмовитись від скарги захисника?

Дата публікації: вт, 03/23/2021 - 14:33

 

Рішення ВС у справі №481/1754/18 https://cutt.ly/SxiaLzd

 

У справі №481/1754/18 було подано дві касаційні скарги - засудженим та його захисником.

При цьому засуджений висловив недовіру адвокату.

Зазначив про неефективність захисту на стадії апеляційного провадження та просив не розглядати скаргу захисника, подану без його згоди.

 

Чи передбачає законодавство таку можливість?

Апеляційну та касаційну скаргу має право подати, зокрема, захисник - у частині, що стосується інтересів підзахисного (п.1 ч.1 ст.393 та п.1 ч.1 ст.425 КПК).

Відмова від касаційної скарги захисника здійснюється відповідно до ст.403 Кодексу (ст.432 КПК).

Згідно з ч.1 ст.403 КПК особа, яка подала апеляційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного розгляду. Захисник може відмовитися від скарги тільки за згодою обвинуваченого.

 

ККС зауважив наступне:

  • ▫️ враховуючи право обвинуваченого/засудженого самостійно реалізувати свою правову позицію, відсутність права на відмову від скарги захисника не спричиняє для нього негативних правових наслідків;
  • ▫️ст.403 КПК зазначеному не суперечить, адже підзахисний має право заявити про те, що не підтримує скаргу захисника, а також подати власну.

 

Таким чином, право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, належить виключно особі, яка її подала (захиснику). Підозрюваний, обвинувачений, засуджений НЕ має права відмовитися від неї.

 У разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого із апеляційною чи касаційною скаргою захисника (обґрунтуванням, мотивами, вимогами тощо) він може заявити про це до або під час судового засідання і суд має право врахувати його позицію при вирішенні скарги.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео/фото галерея