Чи можливо користуватись житлом без згоди власників - роз’яснення Верховного суду

Дата публікації: пт, 11/15/2019 - 15:47

Саме за таких умов позивачка у справі №731/34/17 https://u.to/q5O8Fg просила суд визнати за нею право проживання і реєстрації у квартирі.
Зазначила, що вона, чоловік і син переїхали жити до матері чоловіка. Але дозвіл на реєстрацію отримав лише він. Після розірвання шлюбу дружина з сином продовжили проживати у квартирі, власниця якої наразі прагне їх виселити.

КЦС у справі зробив кілька важливих висновків:
✔️ Наявність у позивачки іншого приватизованого приміщення є підставою для відмови у позові. За особою, що проживає у наймача приміщення як член сім’ї, не можна визнати право користування житлом, якщо вона зберігає постійне місце проживання у приватизованому нею жилому приміщенні.
Згідно з ч.ч.1,4 ст.156 ЖК УРСР члени сім’ї власника будинку, що проживають з ним, користуються приміщенням нарівні з власником, якщо при вселенні не було іншої угоди щодо користування. Членами сім’ї є подружжя, діти і батьки, а також ними можуть бути визнані інші особи, які проживають з власником і ведуть з ним спільне господарство.
✔️ Право членів сім’ї власника будинку користуватись приміщенням може виникнути лише за наявності права власності в особи, членами сім`ї якої вони є. Із припиненням права власності особи втрачається й право користування житлом у членів сім’ї.
✔️Підстави для визнання за позивачкою права користування та реєстрації відсутні, оскільки власники при вселенні в спірну квартиру згоди на її та сина реєстрацію не давали.

Доводи про пріоритетність факту проживання у квартирі при вирішенні справи не заслуговують на увагу, адже визнання права проживання автоматично породжує право на реєстрацію місця проживання. Як встановлено, власники категорично проти цього заперечують.

Правова позиція ВС https://u.to/mJO8Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея