Чи можна одночасно працювати та отримувати пенсію по інвалідності?

Дата публікації: вт, 11/19/2019 - 13:35

Питання

Чоловіку 46 років, офіційно працює вже 3 роки водієм на швидкій допомозі (до цього працював 11 років в міліції), отримує пенсію по ІІ групі інвалідності та виплати по І Чорнобильській групі.

Цікавить питання: чи законно працювати та отримувати пенсію по діючому законодавству, чи не буде небажаних наслідків і його лишать пенсії, якщо можна то до якого року? 

Відповідь

Звичайно, законно отримувати пенсію, пільги тощо особі з інвалідністю та одночасно працювати.

Більш того, діюче законодавство покладає на роботодавців обов’язок щодо працевлаштування інвалідів. 

Так, згідно  до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» держава гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства та створює для інвалідів потрібні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.

Частиною першою ст. 19 цього Закону передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу та самостійно здійснюють працевлаштування таких працівників. Із цією метою вони можуть звертатися із заявками про вакансії інвалідів в районні центри зайнятості або підшукувати інвалідів на вакансію своїми силами.

Це означає, що особи з інвалідністю мають право працювати та отримувати пенсію.

Крім того,  діючим законодавством не передбачені обмеження (або заборони) щодо працевлаштуванні таких осіб у разі отримання ними пенсії за інвалідністю, та будь-які пільги тощо, вони також у разі працевлаштування не позбавляються пенсії та пільг. 

адв
 
Адвокат Бекало М.І.
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото