Чи можна виїхати за кордон призовнику на строкову службу?

Дата публікації: пт, 01/17/2020 - 16:58

Питання:

Чи можна виїхати за кордон, якщо ти призовник на строкову службу в армії?


Відповідь:

Згідно ч. 8 ст. 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

  • призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;
  • у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Тепер розглянемо відповідальність за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу:

- за неявку на виклик до комісаріату, несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання,освіти, місця роботи - передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 гривень;

- за ухилення від призову на строкову службу - кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі до 3-х років;

- за ухилення від призову за мобілізацією - позбавлення волі від 2-х до 5-ти років.

Підсумовуючи викладене, робимо висновок: ви не можете виїхати за кордон лише у випадку, якщо вам прийшла повістка. Інших перепон немає.

ава
 
Юрист Галина Токмач
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото