Чи можна залишати неповнолітніх дітей самих ввечері дома?

Дата публікації: ср, 09/02/2020 - 15:21

Питання:

В мене двоє дітей, хлопці, 7 і 9 років. Проживаємо в одній квартирі з співмешканцем, зараз виникла ситуація, ми з співмешканцем розірвали свої стосунки, але квартира оформлена 1/2 моя, 1/2 його. Живемо як сусіди, до дітей відноситься нормально, не ображає. Після школи діти самі приходять додому і чекають мене з роботи. Ввечері коли зроблені всі справи, я кладу дітей спати, це 21.00 вечора, а сама збираюсь і йду на вечірню пробіжку - відсутня я півтори, дві години максимум.

Співмешканця мама, хоче подати на мене в служби з прав дитини, за неналежний догляд за дітьми і що я залишаю їх самих ввечері вдома.

Діти в мене самостійні, самі чекають з роботи, можуть самі поїсти, вміють користуватися побутовими приладами, можуть мені подзвонити, знають, що не можна відчиняти двері без присутності дорослих, навіть знайомим. 

Я хвилююсь, якщо все-таки на мене викличуть службу з захисту дітей. Чи можу я залишити дітей максимум на дві години з 21.00 до 23.00 вечері для заняття спортом, двічі, тричі на тиждень?


Відповідь:

На сьогоднішній день в Україні немає закону, який забороняє лишати дітей віком до 12 років самих вдома. Це може бути і 3-річна дитина.

Проте, батьки повинні подбати про те, щоб дитина навіть залишаючись вдома була в безпеці. А це, у свою чергу, означає, що діти повинні мати належне харчування, місце для відпочинку та дозвілля і в цілому безпечні умови проживання. Якщо ж Ви забезпечуєте їм зазначені вище умови, то жодного покарання служба у справах дітей спільно з поліцією не буде застосовувати.

З власного досвіду роботи скажу, що служба у справах дітей втручається у ті сім`ї, де ситуації найкритичніші (мати, батько алкоголіки, знущання над дітьми, залишення в небезпеці і т.д.). Тому в даному випадку Вам немає чого хвилюватись, якщо Ви виконуєте належним чином свої материнські обов`язки.

ава

 

Юрист Олена Насеко
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео / фото