Чи обов'язковий штатний розпис на підприємстві?

Дата публікації: чт, 01/30/2020 - 14:48

Згідно зі ст.64 ГКУ, підприємство самостійно визначаю свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників, штатний розпис.

Згідно з листом Мінпраці від 27.06.2007 р. № 162/06/187-07 штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати та посадові оклади працівників. У штатному розписі містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади щодо кожної посади.

Мінсоцполітики наполягає на тому, що штатний розпис мають складати всі, хто використовує найману працю, проте, прямого зобов'язання законодавство не містить.

Однак, наприклад, відповідно до ст. 50 Закону "Про зайнятість населення" роботодавець зобов'язаний повідомити центр зайнятості про вакантну посаду. Це можливе лише у разі наявності штатного розпису.

Крім того, у разі перевірки Держпраці, наполегливо рекомендуємо Вам мати штатний розпис, оскільки це один з перших документів, з яким, зазвичай, бажає ознайомитися інспектор.

Юридична аналітика та консультація

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)