Чи прирівнюється стаж роботи державним виконавцем до стажу державного реєстратора?

Дата публікації: нд, 05/10/2020 - 10:47

Питання:

Чи прирівнюється стаж роботи державним виконавцем до стажу державного реєстратора?


Відповідь:

Кваліфікаційні вимоги, розроблені відповідно до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", поширюються на державних реєстраторів прав на нерухоме майно та державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що перебувають у трудових відносинах із суб'єктом державної реєстрації.

Для державних реєстраторів, крім вимог, передбачених законами "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України, встановлюються такі вимоги:

стаж роботи у сфері права не менше 3 років або на посаді державного реєстратора чи виконання функцій державного реєстратора не менше 1 року;

успішне проходження спеціальної перевірки діяльності держреєстратора в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в порядку здійснення контролю, визначеному Урядом (для осіб, які до призначення на посаду держреєстратора або виконання його функцій виконували функції державного реєстратора, перебуваючи у трудових відносинах з іншим суб'єктом державної реєстрації).

Також основними кваліфікаційними вимогами до кандидатів на посаду державний реєстратор - повна вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст (магістр).  Крім вимог, передбачених Законом України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державну виконавчу службу» від 24.03.1998 (у редакції від 22.12.2006): «Державним виконавцем може бути громадянин України, який має юридичну освіту, здатний з своїми особистими і діловими якостями виконувати покладені на нього обов’язки.

Заступником директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України – начальником відділу примусового виконання рішень, заступником начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, головним державним виконавцем, старшим державним виконавцем Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, начальником підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, його заступником, головним державним виконавцем, старшим державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, начальником районного, міського (міста обласного значення), районного в місті відділу державної виконавчої служби відповідного управління юстиції призначається громадянин, який постійно проживає на території України не менше п’яти років, має вищу юридичну освіту і стаж юридичної роботи не менш як три роки».

Згідно з ч.ч. 1 та 2 ст. 8 Закону України “Про виконавче провадження” ( у редакції від 04.11.2010): «Державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, головним державним виконавцем, старшим державним виконавцем, державним виконавцем районного, районного в місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного відділу державної виконавчої служби може бути громадянин України, який має юридичну освіту, володіє державною мовою і здатний за своїми особистими і діловими якостями виконувати покладені па нього обов’язки.

Начальником відділу примусового виконання рішень, заступником начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, головним державним виконавцем, старшим державним виконавцем Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, начальником відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, його заступником, головним державним виконавцем, старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, заступником, начальника районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного управління юстиції – начальником відділу державної виконавчої служби, його заступником, призначається громадянин, який постійно проживає на території України не менш як п’ять років, має вищу юридичну освіту і стаж юридичної роботи не менш як три роки».

Вказані норми Закону діяли до втрати чинності Закону України «Про державну виконавчу службу», який втратив чинність згідно із Законом України від 02.06.2016 № 1403-УІІІ.

Таким чином, згідно з частинами 1 і 2 ст. 8 Закону України «Про державну виконавчу службу» у редакціях, які діяли у період з 15.11.2010 до 02.06.2016  передбачалося, що на такі посади може бути призначена особа, яка має юридичну освіту, а не вищу юридичну освіту.

При виникненні складнощів з віднесенням посади особи до роботи в галузі права слід виходити з кваліфікаційних вимог посадової інструкції заявника, а також загальних відомостей Класифікатору професій ДК 003:2010.

Посада «державний виконавець» була введена до Класифікатору професій тільки з 05.10.2016 {розділ 2. Професіонали. Додаток А (обов’язковий), код 2429).

У розділі 1. Професіонали, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі). Додаток А (обов’язковий) під кодом 1229.1 наявна назва посади «головний державний виконавець», проте ні в цьому розділі Класифікатору професій, ні в Загальних положеннях цього Класифікатора не вказано жодних вимог щодо посади «державний виконавець» та «старший державний виконавець».

Таким чином, для державних виконавців може зараховуватись стаж роботи у галузі права починаючи з 02.06.2016  року на посады головний державний виконавець, оскільки до цієї дати посада державного виконавця не передбачала повної вищої юридичної освіти.

ава
 
Адвокат Олена Музика
b2bconsult
Теґи

Схожі публікації

відео / фото