Чи сплачуються аліменти з коштів, отриманих від продажу нерухомості?

Дата публікації: ср, 03/17/2021 - 15:26

 

Рішення ВС у справі №758/10761/13-ц https://cutt.ly/IzGIYf7

 

Боржник вважав дії державного виконавця щодо стягнення аліментів з такої суми незаконними та оскаржив їх.

Скарга була задоволена з таких підстав.

Аналіз ст.ст.180,181,183 СК свідчить, що законодавець ототожнює поняття «заробітку»та «доходу», передбачаючи можливість стягнення аліментів на користь дитини з обох джерел.

У п.12 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів («Перелік»), встановлено, з яких доходів утримання не здійснюється. Перелік вичерпний.

Розмір відрахувань із доходів вираховується після утримання суми податків, зборів та ЄСВ (ч.1 ст.70 ЗУ «Про виконавче провадження»).

Згідно з п.172.1 ст.172 ПК дохід, отриманий від продажу будинку, квартири, кімнати, земельних ділянок (не частіше 1 разу на рік) та за умови перебування майна у власності понад 3 роки, не оподатковується.

Доходи боржника, які звільнені від оподаткування, не належать до бази відрахувань.

Будь-який суб'єкт приватного права спрямовує на споживання такі доходи, які становлять приріст його майна (зарплата, гонорари тощо). Тому лише дохід, що збільшує майно платника, якщо він прямо не звільнений від цього Переліком, має враховуватись під час визначення розміру аліментів.

 

Отже, виручення коштів від продажу нерухомості в обмін на передачу покупцю права власності на зазначене майно:

  • ▫️ не має наслідком отримання доходу платником аліментів, а є грошовим еквівалентом вартості майна до його продажу;
  • ▫️ не є видом заробітку (доходу), з якого стягуються аліменти у розумінні Переліку.

 

Оскільки отримані скаржником кошти від продажу майна є не заробітком,скарга підлягає задоволенню.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео/фото галерея