Чи виконує Пенсійний фонд України рішення суду про перерахунок пенсії. Постанова КМУ №649

Існує думка, що органи ПФУ не виконують рішення суду, а тому нібито і немає сенсу звертатись до суду з позовами про перерахунок пенсії.

Адвокат Олена Воронкова розповідає, чому як то кажуть ходять такі чутки, звідкілля взялась така інформація і на скільки вона відповідає дійсності.

Ось реальна справа військового пенсіонера. В жовтні місяці 2019 року вступило в законну силу рішення суду, яким було задоволено в повному обсязі позов та зобов’язано ГУ ПФУ у м. Києві перерахувати пенсію в розмірі 90 % грошового забезпечення та зобов’язано виплачувати 100% підвищення пенсії з 01.01.2018. Одразу після цього було подано до ГУ ПФУ у м. Києві заяву про виконання вказаного рішення суду, на яку отримали письмову відповідь. ГУ ПФУ у м. Києві повідомило, що рішення ним виконано, здійснено перерахунок пенсії та з дня набрання рішенням законної сили йому до виплати призначено пенсію в розмірі 14553,00 грн. Тобто в цій частині рішення суду ГУ ПФУ у м. Києві виконується в повному обсязі і без будь-яких проблем. Також ГУ ПФУ у м. Києві в своєму листі повідомило, що за період з 01.01.2018 по жовтень 2019 року пенсіонеру нараховано суму компенсації в розмірі 100597,50 грн. Це так званий 2-й етап виконання рішення суду.

Ось тут і виникають певні труднощі, які в народі назвали «невиконанням рішення суду». І виною всьому Постанова КМУ №649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду». Саме не неї посилається ПФУ, не виплачуючи заборгованість одразу, а повідомляє, що вплата буде здійснена в порядку черги і після виділення коштів з держбюджету. Проте хочемо Вам повідомити, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.11.2019 у справі №640/5248/19 визнано протиправним та скасовано Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений Постановою КМУ №649 від 22.08.2018.

У тому випадку, якщо апеляційний суд залишить зазначене рішення без змін, то у Пенсійного фонду України більше не буде підстав відтерміновувати виплату сум заборгованості пенсії.

Підводячи підсумки, на власному досвіді ми можемо стверджувати, що пенсійний фонд рішення суду виконує, так, з певними особливостями, але виконує. Отже, якщо Ви пенсіонер і вважаєте, що маєте право на перерахунок пенсії, то дійте, звертайтесь до суду за захистом своїх порушених прав, і не слухайте тих, хто каже, що Пенсійний фонд не виконує рішення суду.

Адвокатське бюро Івана Хомича
Коментарі

Схожі публікації

відео / фото