Чи зобов’язаний орган дабк звертатись до суду з позовом про знесення самочинно збудованого об’єкта?

Дата публікації: пт, 01/31/2020 - 12:14

У справі №826/22842/15 https://u.to/rV1bFw позивач просив суд зобов’язати ДАБІ подати позов про знесення такого об’єкта. Зазначив, що сусід за відсутності дозволу та проектної документації проводить реконструкцію будинку під шестиповерховий багатоквартирний.

При цьому ДАБІ, встановивши невиконання приписів про зупинення будівництва, ігнорує ст.38 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та не звертається до суду щодо знесення об’єкту.

Суди першої та апеляційної інстанцій у позові відмовили.
Мотивували тим, що подання позову є дискреційними повноваженнями, з чим КАС ВС не погодився.
Зауважив, що порядок дій ДАБІ щодо знесення самочинного будівництва визначено ст.38 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»:
✔️ У разі виявлення самочинного будівництва об’єкта, перебудова якого для усунення порушень прав інших осіб або відхилень від проекту неможлива, посадова особа ДАБК видає припис про усунення порушень з визначенням строку для виконання.
✔️ Якщо припис в строк не виконано, орган ДАБК подає позов про знесення об’єкта та компенсацію супутніх витрат.

Як висновок, орган ДАБК у разі настання умов, передбачених ст.38 Закону, має обов’язок звернутися до суду з позовом про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов’язаних із знесенням. Звернення до суду в цьому випадку є способом здійснення владних повноважень, а не захисту суб’єктивних прав органу ДАБК.

Захист публічних інтересів у сфері містобудування не може ставитися у залежність від бажання ДАБІ. У разі невиконання ним своїх повноважень особа, яка вважає, що така бездіяльність порушує її права, має право звернутися з позовом до суду.

Правова позиція ВС https://u.to/MF9bFw

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)