Чи достатньо народження спільної дитини для підтвердження факту проживання однією сім’єю - ВС

Дата публікації: пн, 11/08/2021 - 19:19

 

Рішення ВС у справі № 182/670/15-ц https://cutt.ly/xRLN1Gn
 
У справі № 182/670/15-ц позивачка звернулася до суду з позовом про встановлення факту проживання однією сім`єю, визнання майна об'єктом спільної сумісної власності подружжя та поділ спільного майна подружжя.
 
Позов мотивовано тим, що вона проживала з відповідачем однією сім'єю без реєстрації шлюбу, згодом у них з відповідачем народився син.
 
За період її спільного проживання з відповідачем однією сім'єю без реєстрації шлюбу за спільні кошти ними було придбано майно, зокрема, двокімнатна квартира.
 
Однак, КЦС ВС визнав доводи позивачки непереконливими.
 
Для визначення осіб як таких, що перебувають у фактичних шлюбних відносинах, для вирішення майнового спору на підставі ст.74 СК України, суд повинен встановити факт проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу в період, протягом якого було придбано спірне майно.
 
Належними та допустимими доказами проживання чоловіка та жінки однією сім’єю без реєстрації шлюбу є, зокрема докази: спільного проживання, ведення спільного господарства, наявності у сторін спільного бюджету, проведення спільних витрат, придбання майна в інтересах сім'ї, наявності між сторонами подружніх взаємних прав та обов'язків, інших доказів які вказують на наявність встановлених між сторонами відносин притаманних подружжю.
 
Народження у позивача та відповідача спільної дитини саме по собі не може доводити факт ведення спільного господарства, наявності спільного бюджету та взаємних прав і обов’язків, притаманних подружжю, не може свідчити про те, що між сторонами склались та мали місце, протягом вказаного позивачем періоду часу, усталені відносини, які притаманні подружжю.
 

Схожі публікації

відео / фото