Чи може замовник процедури публічної закупівлі встановити кваліфікаційний критерій щодо обсягу виконання договорів?

Дата публікації: пт, 09/24/2021 - 22:09

 

Рішення ВС у справі № 640/4699/19 https://cutt.ly/aEoG1Te

Відповідь надав КАС ВС у справі № 640/4699/19

ТОВ звернулося з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення органу АМК України. На думку позивача, замовник процедури закупівлі безпідставно встановив дискримінаційну вимогу тендерної документації, яка полягає в конкретизації загальних обсягів наданих послуг/виконаних робіт.

Натомість для підтвердження відповідності кваліфікаційній вимозі щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних за предметом закупівлі договорів достатньо саме наявність такого досвіду, а не обсягів їх виконання.

ВС зазначив, щозамовник самостійно визначає кваліфікаційні критерії та вказує в документації про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям.

Нормами чинного законодавства не передбачено встановлення обмежень, при визначенні замовником кваліфікаційних критеріїв, що передбачені ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, шляхом визначення обсягів виконаних робіт за певний період, а лише передбачено можливість встановлення замовником вимоги від учасників процедури закупівлі інформації про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Таким чином, замовник безпідставно встановив умову щодо конкретизації загальних обсягів наданих послуг/виконаних робіт, оскільки встановлення такої вимоги автоматично відхиляє тих учасників, які не мають таких обсягів виконання робіт, проте повністю відповідають іншим вимогам тендерної документації, що зумовлює штучне обмеження конкуренції та призводить до дискримінації учасників.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

Судова практика щодо визнання договорів купівлі-продажу нерухомості недійсними за 2020 рік
Про належний спосіб захисту прав у разі непідписання договору
Prozorro: Тендерная документация в государственных закупках
Все про предварительный договор при купле-продаже недвижимости
На кожну із сторін покладається обов’язок узгодження всіх спірних питань до моменту підписання договору
Держпродспоживслужба не може відмінити процедуру публічної закупівлі після визначення переможця торгів
Які правові наслідки використання стороною недійсного паспорта під час укладення договору?
Коли передана грошова сума є авансом, який підлягає поверненню, а не завдатком?
ВС надав оцінку підвищенню ціни тендерної пропозиції шляхом «каскадного» укладення додаткових угод до договору про закупівлю
Чи вважається електронний договір недійсним, якщо сторона його не підписувала: позиція ВС

відео / фото