Чи можлива оплата лікарняних відстороненим через невакцинацію працівникам?

Дата публікації: сб, 11/13/2021 - 20:37

 

Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
 
Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов'язків. Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування.
 
У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.
 
На даний час, відповідно до наказу МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:
 
1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
 
2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
 
3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
 
З 8 листопада поточного року керівники відповідних державних органів, підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов'язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовилися або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.
 
Обмеження неприємні, але влада в такий спосіб намагається збільшити кількість вакцинованих осіб або намагається вживати дії під час суворого карантину.
 
 
Адвокатська фірма Advice

Схожі публікації

відео / фото