Чи впливає статус ФОП на обов’язок фізособи сплатити грошові зобов’язання, що виникли у неї як підприємця?

Дата публікації: пт, 09/10/2021 - 22:32

 

Рішення ВС у справі № 916/403/21 https://cutt.ly/2WW801S

 

ФОП подала скаргу на постанову приватного виконавця про накладення арешту. Мотивувала скаргу накладенням арешту на грошові кошти, що містяться на відкритих рахунках фізичної особи, в той час як ухвалою господарського суду у справі №916/403/21 накладено арешт саме на грошові кошти ФОП.

Спірне питання роз’яснив КГС ВС.

Суд нагадав, що фізична особа, яка в установленому законом порядку набула статусу фізичної особи - підприємця, не втрачає і не змінює свого статусу фізичної особи, якого вона набула з моменту народження, а лише набуває до нього нової ознаки - підприємця.

При цьому правовий статус фізичної особи - підприємця сам по собі не впливає на будь-які правомочності такої особи та жодним чином не обмежує їх.

Особливістю підстав припинення зобов'язань для фізичної особи-підприємця є те, що у випадку припинення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи її зобов'язання, у тому числі за укладеними договорами, не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати.

Суб'єктом права власності визнається саме фізична особа. При цьому правовий статус фізичної особи - підприємця не впливає на правовий режим майна, що перебуває у її власності.

Правовий статус підприємця для фізичної особи - це виключно реалізація додаткових прав та обов'язків, які накладаються цим статусом, а відокремлення майна, в тому числі грошових коштів, фізичної особи та фізичної особи-підприємця є необґрунтованим.

Отже, наявність або відсутність статусу фізичної особи-підприємця не впливає на обов'язок фізичної особи сплатити грошові зобов'язання, які виникли у неї як підприємця.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото