Чи є перешкоджання одним з батьків іншому у спілкуванні з дитиною підставою для визначення місця проживання дитини з ним?

Дата публікації: вт, 11/02/2021 - 19:49

 

Рішення ВС у справі № 215/4052/18 https://cutt.ly/ERECp4N
 
Такий позов розглянув КЦС ВС у справі 215/4052/18.
 
Позивач (батько) посилався на те, що всупереч рішенню суду, яким відповідачку зобов’язано не чинити йому перешкоди у спілкуванні з дочкою, вона не допускає його до дитини.
 
Тож просив суд визначити її місце проживання з батьком.
 
КЦС ВС підкреслив, що рівність прав батьків щодо дитини є похідною від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, й у першу чергу повинні бути визначені та враховані інтереси дитини, виходячи із об'єктивних обставин спору, а вже тільки потім права батьків.
 
Батько, який проживає окремо від дитини, також має право на особисте спілкування з нею, а мати не має права перешкоджати батьку спілкуватися з дитиною, та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не має негативного впливу на нормальний розвиток дитини.
 
Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
 
Разом з тим сам по собі факт перешкоджання одним із батьків іншому у спілкуванні з дитиною, як і невиконання рішення суду щодо усунення таких перешкод, не може бути підставою для визначення (зміни) місця проживання дитини з тим із батьків, якому чиняться перешкоди, якщо таке проживання дитини з батьком (матір'ю) не буде відповідати її якнайкращим інтересам.
 

Схожі публікації

відео / фото