Чи є «профілактичні заходи» підставою для зупинки автомобіля - висновок суду

Дата публікації: пт, 10/22/2021 - 15:32

 

Інспектор зупинив автомобіль та попросив водія пред’явити документи на право керування. Водій орієнтувався в законодавстві, а тому поцікавився в інспектора, що ж стало причиною зупинки автомобіля. Роздумуючи декілька секунд, поліцейський повідомив, що причиною зупинки є «профілактичні заходи». Водій ствердно відповів, що така причина зупинки відсутня в законі і, як наслідок, відмовився пред’являти документи. Інспектор виніс постанову за не пред’явлення документів, якою оштрафував водія на 425 грн. на підставі ч.1 ст.126 КУпАП. Водій не погодився з таким рішенням інспектора та оскаржив штраф у суді.

Розглядаючи справу, суд детально проаналізував перелік підстав для зупинки транспортного засобу наведений у ст.35 Закону «Про Національну поліцію» та не знайшов там такої підстави як «профілактичні заходи».

З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що «зупинення транспортного засобу на основі профілактичного відпрацювання не є порушенням зі сторони водія, а тому вимога поліцейського показати посвідчення водія являється неправомірною».

За наслідками розгляду справи суд визнав штраф поліції незаконним та скасував постанову. Тепер водій вважається таким, що не притягувався до адміністративної відповідальності, а от за протиправне рішення до відповідальності тепер можуть притягнути самого ж інспектора.

 

Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури України

Схожі публікації

відео / фото