Чи законна оплата за парковку готівкою? Як правильно оплатити парковку?

Дата публікації: чт, 08/12/2021 - 13:02

Парковка в місті залишається наболілою темою. А якщо водій ще й не знає актуальні правила, є ризики потрапити на гроші. Розповімо про те, як безпечно і без порушення закону залишити автомобіль в центрі міста.

Отже, ситуація в Києві. У вихідний сім'я вирішила виїхати на прогулянку в парк Тараса Шевченка. Біля місця для паркування водій побачив людину в зеленому жилеті, яка активно спрямовувала на паркувальне місце кожен автомобіль, який виїжджає і в'їжджає. За це він вимагав певну суму грошей. Сім'я рішуче відмовилася платити за дані послуги. Однак, автівка, яка стояла по сусідству, з готовністю заплатила. Хто має рацію, а хто ні?

 

Паркувальники не мають права вимагати готівку

Почнемо з найголовнішого — паркувальники не мають права вимагати готівку. Оплата послуг здійснюється тільки безготівковим способом. Про це йдеться в пункті 14 Постанови Кабміну №1342 від 2009 року.

«Відведені майданчики для платного паркування повинні обов’язково бути обладнані паркувальними автоматами, платіжними пристроями та/або інформаційними знаками про способи та порядок оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування»

Кеш може знадобитися тільки при покупці паперових талонів та абонементів. Тому особи в жилетах можуть допомогти запаркувати машину на безоплатній основі. Але на вулиці (як в історії вище) — це шахраї. До того ж якщо ви залишили машину на забороненому за законом місці та заплатили за це готівкою, це не звільняє вас від штрафу, який випише інспектор. Адже «чорні паркувальники» не мають повноважень, а їх робота ніде не зафіксована.

Такий порядок поширюється на муніципальні парковки, тобто ті, які належать місцевій владі. Процес організації стоянки авто на території комерційного майданчика здійснюється за індивідуальними нормами. Прикладом можуть служити парковки торгових центрів. Однак і там водіям, як правило, для зручності пропонують варіанти безконтактної оплати. 

 

Як знайти парковку

Паркінги можна знайти за допомогою спеціальних ресурсів, розміщених на сайтах місцевих рад. Наприклад, в Харкові муніципальні парковки, правила і порядок оплати відображені тут. У Києві запущена карта, яка показує всі чинні офіційні стоянки столиці. 

 

Як оплатити парковку в Києві4 способи

1. Мобільні додатки

У вільному доступі програми: Київ Цифровий, UNIP, Parking UA, Barking, Приват24.

Як оплатити парковку в додатку Київ Цифровий

фото

Щоб оплатити парковку, що належить КП «Київтранспарксервіс», потрібно вибрати в додатку «Погодинна парковка», вказати номер транспорту, локацію для парковки і натиснути «Почати парковку». Після цього додаток починає рахувати час, проведений на майданчику. Щоб завершити паркування, потрібно натиснути «Завершити парковку». Карта паркінгів в «Київ Цифровий» оновлюється щогодини, що надає можливість отримувати найсвіжішу інформацію.

Завантажити можна в App Store і Google Play

Крім цього купити абонемент на паркування можна онлайн, в кіосках і в офісі «Київтранспарксервіс». 

 

2. Паркомат

фото

Водієві після парковки потрібно знайти найближчий паркомат. Корисна інформація та тарифи описані там же. Потім слід внести кошти за використаний час стоянки.

Пам'ятайте, що решту пристрій не видає. 

 

3. Онлайн-сервіси

Ви можете в режимі онлайн вказати номер свого авто, вибрати паркувальний майданчик і тривалість паркування, і оплатити парковку за допомогою сервісів: 

фото

 

фото

 

4. Талони, абонементи

Ви можете купити талони і абонементи онлайн, в кіосках по місту і в офісі «Київтранспарксервіс».

 

Джерело: hotline.finance

Схожі публікації

відео / фото