Чи зобов’язане товариство надавати учаснику документи щодо господарської діяльності?

Дата публікації: пн, 07/26/2021 - 12:49

 

Правова позиція ВС у справі №911/73/20

Позивач у справі №911/73/20 просив суд зобов’язати ТОВ надати копії документів щодо господарської діяльності згідно з переліком (протоколи, звіти, аудиторські висновки тощо).

Зазначив, що він є учасником товариства. Однак, відповіді на відповідну заяву не отримав.

На думку позивача, його корпоративні права порушені.

Із таким висновком КГС ВС погодився.

Звернув увагу, що учасники товариства мають право одержувати інформацію про його господарську діяльність (п.5 ч.1 ст.116 ЦК та п.2 ч.1 ст.5 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»).

Ч.1 ст.43 ЗУ визначено перелік документів, які товариство зобов’язано зберігати.

ТОВ має забезпечити кожному учаснику доступ до документів, визначених ч.1 (ч.4 ст.43 ЗУ).

Згідно з ч.5 ст.43 ЗУ протягом 10 днів з дня надходження письмової вимоги учасника виконавчий орган товариства зобов’язаний надати копії документів.

Одержання учасником інформації про діяльність товариства є необхідним для реалізації своїх корпоративних прав, зокрема, правомочностей на участь в управлінні.

Внаслідок невиконання обов'язку з надання інформації згідно з вимогою можуть бути визнані порушеними як право учасника на інформацію, так і його корпоративні права.

У даній справі встановлено наступне:

  • позивач як учасник ТОВ має право на отримання інформації;
  • ним було направлено вимогу;
  • запитувані документи відповідають переліку у ст.43 ЗУ.

Врахувавши, що надання документів є обов'язком товариства у відповідності до ст.ст.5,43 ЗУ та Статуту, а ненадання запитуваної інформації порушує корпоративні права учасника, позов у відповідній частині ПІДЛЯГАЄ ЗАДОВОЛЕННЮ.

 

Незалежна Судова Експертиза і Оцінка

Схожі публікації

відео / фото