COVID-19 vs БІЗНЕС: що варто знати?

Дата публікації: ср, 03/18/2020 - 13:12

Кабмін своєю постановою оголосив карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19.

Так, зокрема, з 12 березня по 3 квітня у всій країні заборонені масові заходи понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи державного апарату, а також припинено роботу всіх навчальних закладів.

Організацію і контроль за виконанням вимог своєї постанови Кабінет Міністрів поклав на міністерства, центральні органи виконавчої влади, ОДА, КМДА і органи місцевого самоврядування.

У МВС надали пояснення щодо відповідальності за порушення режиму карантину. Поліція разом з органами влади реагуватиме на порушення запроваджувальних обмежувальних заходів з боку торгових і розважальних центрів, кінотеатрів. Може йтися про відкликання дозвільних документів таких закладів, адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.

У МВС заявили, що співробітники правоохоронних органів мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабінету Міністрів в період карантину. Об'єктами таких рейдів можуть стати навчальні заклади (державні і приватні), а також суб'єкти господарської діяльності (ТРЦ, кінотеатри, нічні клуби тощо).

Тому, припустимо, якщо директор школи, ТРЦ або кінотеатру вирішить продовжити роботу в звичайному режимі, тим самим порушивши режим карантину, то йому може загрожувати:

  • адміністративна відповідальність згідно зі статтею 42 КУпАП "Порушення санітарних норм" (штраф до 425 грн.);
  • кримінальна відповідальність згідно зі статтею 325 КК України "Порушення санітарних правил і норм по запобіганню інфекційним захворюванням і масовим отруєнням" (штраф до 17000 грн., арешт або обмеження волі).

Передусім, в нинішніх реаліях, найбільш застосовна буде стаття 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Санкція цієї статті передбачає для посадовців штраф в розмірі від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102-425 грн.).

Не забуваємо про самоконтроль і персональну відповідальність .

https://www.kmu.gov.ua/…/pro-zapobigannya-poshim110320renny…

Адвокатське Об‘єднання «Аспект»

Схожі публікації

відео / фото