Дарственная или наследство на дом с землей - что выгоднее?

Дата публікації: чт, 07/16/2020 - 15:34

Вопрос:

Что выгоднее оформить с точки зрения налогов дарственную или наследство на дом с землей? Что экономнее?

Не родственники. Оформлять будет старушка соседка в селе.


Ответ:

Що стосується фінансової сторони оформлення договору дарування чи заповіту, а також оподаткування обдаровуваних і спадкоємців, то договір дарування потребує проведення попередньої оцінки вартості майна.

 Щодо до договору дарування. Якщо будинок дарується не родичам, то сплачується податок у розмірі 5% від загальної вартості будинку якщо дарувальник і обдаровуваний - резиденти України. Також має бути сплаченим військовий збір у розмірі 1,5%.

Щодо спадщини. При складанні заповіту необхідно сплатити державне мито за нотаріальне посвідчення заповіту у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а за видачу свідоцтва про право на спадщину спадкоємцеві доведеться заплатити 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (34 грн).

 Згідно з нормами Податкового кодексу України оподаткування доходу, зокрема майна, отриманого платником податку як подарунок, відбувається в тому ж порядку, що і майна, отриманого в якості спадщини. Якщо ви не є родичами, але є спадкоємцями податок залишається у розмірі для резидентів – 5 % та 1,5 % – військовий збір, оскільки при спадкуванні оцінка майна робиться для цілей оподаткування, тобто щоб визначити скільки податків особа-спадкоємець має заплатити в держбюджет. Спадкоємцям 1 та 2 черги оцінку робити не потрібно. Оскільки Ви не являєтесь спадкоємцем першої та другої черги то вступити в спадок без оцінки та сплати податків не зможете.

 Крім того, як при посвідченні договору дарування, так і при посвідченні заповіту необхідно сплатити послуги нотаріуса. Вартість таких послуг у кожному випадку індивідуальна, рекомендую звернутися до декількох спеціалістів задля визначення оптимальної ціни.

Адвокат Наталия Лихунжан
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео / фото