ДБР перевірить законність дій журналіста Бутусова на відео, де він стріляє з гаубиці

Дата публікації: нд, 11/28/2021 - 18:29

 

Після того, як  журналіст та редактор "Цензор НЕТ" Юрій Бутусов виклав відео у Фейсбук, де він стріляє з гаубиці Д-20 калібра 152 мм слідчі ДБР розпочали кримінальне провадження, в рамках якого вивчатимуть цю подію.

Як зазначено на сайті ДБР 28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з «Гаубиці Д-20» калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «по окупантах вогонь».

Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну.

У відомстві заявляють, що всі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Бутусов, будуть перевірені, в тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни).

Крім того перевірять і посадових осіб, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

"За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України при публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави" - зазначили в ДБР.

відео / фото