ДБР відкрило провадження щодо держперевороту під час Евромайдану

Дата публікації: чт, 11/19/2020 - 19:04

 

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного  «державного перевороту» під час Евромайдану.

Про це написала шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна.

 

У своєму Telegram-каналі журналістка написала, що досудове розслідування розпочато за заявою нардепа від партії Опозиційна платформа — За життя, заступника генпрокурора за часів Януковича Рената Кузьміна.

"Обшук – лише вершина айсберга. Першого жовтня високоповажне ДБР відкрило кримінальне провадження номер 42020000000001885. У справі про державний переворот. У зв'язку з подіями Майдану" – написала Кошкіна.

За інформацією журналістки на допит викликали: Олександра Турчинова, Андрія Парубія,  Віталія Кличка, Сергія Пашинського, Арсенія Яценюка, Тетяну Чорновол.

Соня Кошкіна припускає, що насправді прізвищ значно більше і зазначає, що у неї є копії повісток на допит.

 

Прокурор Олексій Донський повідомив УНІАН, що ДБР таки розслідує справу за заявою депутата від "ОПЗЖ" Рената Кузьміна. Донський наголосив, що слідчі органи були змушені розпочати провадження через рішення суду

"Звісно, мені відомо про цю справу, оскільки прокурори мого департаменту здійснюють процесуальне керівництво по ній. Наразі навколо цієї ситуації роздувається зрада, хоча до неї призвело те, про що ми говоримо вже впродовж шести років" – сказав Донський.

Згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом, зазначив прокурор, слідчі зобов'язані розслідувати справу – без перевірки заяви на достовірність.

"Якщо взяти конкретно цю ситуацію, а саме заяву Кузьміна, щодо так званого державного перевороту, то ні слідчі, ні прокурори не знайшли у цій заяві ознак кримінального правопорушення. Ми зазначили, що вона не відповідає вимогам статті 214 і відмовили Кузьміну у внесенні відомостей до ЄРДР за його заявою", – розповів Донський.

Однак Ренат Кузьмін звернувся до суду, який і зобов'язав розпочати провадження.

відео / фото галерея