Державна реєстрація не є способом набуття права власності: роз'яснення ВС

Дата публікації: чт, 10/15/2020 - 14:22

 

Дружина померлого звернулась до суду з позовом про визнання недійсним договору дарування, скасування державної реєстрації та визнання права власності на спадкове майно, вказавши, що садовий будинок є спільною сумісною власністю її та спадкодавця, як подружжя. Однак померлий за життя без її згоди подарував зазначений будинок дочці.

Постанову у справі №363/4852/17 Верховний Суд прийняв 03.06.2020.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову.

Рішення мотивоване тим, що спірний садовий будинок з надвірними будівлями, побудований, а відтак і набутий у власність у 1983 році, є особистою приватною власністю спадкодавця в розумінні вимог статті 57 СК України. Сам лише факт здійснення реєстрації права власності на садовий будинок в 2010 році, за умови його побудови у 1983 році, за час шлюбу, не може бути підставою для набуття його в спільну сумісну власність в шлюбі.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком судів попередніх інстанцій.

ВС вказав, що державна реєстрація не є способом набуття права власності. Вона виступає лише засобом підтвердження фактів набуття чи припинення прав власності на нерухоме майно або інших речових прав (відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

 

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото