Держпродспоживслужба не може відмінити процедуру публічної закупівлі після визначення переможця торгів

Дата публікації: вт, 07/27/2021 - 17:16

 

Рішення ВС у справі № 922/2987/20 https://cutt.ly/jmX0hgU

 

У справі № 922/2987/20 ТОВ звернулось з позовом до органу Держпродспоживслужби про скасування рішення про відміну закупівлі.

Позивач наголошував на відсутності у відповідача права відмінити процедуру закупівлі з моменту визначення переможця торгів.

КГС дійшов висновку, що законодавством України передбачено підстави для відміни торгів саме на стадії проведення торгів, а не після встановлення відповідності пропозиції учасника вимогам тендерної документації, вимогам Закону та укладання договору з визначеним переможцем торгів.

З моменту визначення переможця торгів та встановлення відповідності пропозиції позивача вимогам тендерної документації та вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» неможливо відмінити процедуру закупівлі, у порядку, передбаченому ст.31 вказаного Закону, оскільки це нівелює принципи та основні положення Закону України «Про публічні закупівлі».

Право на відміну торгів існує лише на стадії до завершення процедури торгів, а не після їх завершення на стадії укладання договору з переможцем. Після укладення договору про закупівлю процедура закупівлі є завершеною, і відповідно до абз.8 ч.2 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі» розглядаються лише скарги щодо укладених договорів про закупівлю в судовому порядку, тобто шляхом подання позову до суду.

Таким чином у відповідача було відсутнє право відмінити процедуру закупівлі, у порядку, передбаченому ст.31 Закону, а тому оскаржуване рішення відповідача є незаконним та порушує законні права та інтереси позивача.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото