Деякі помилки в документах не свідчать про відсутність господарської операції

Дата публікації: сб, 03/27/2021 - 18:59

 

Рішення ВС у справі №820/1124/17 https://cutt.ly/Axifqml

 

Позивач у справі №820/1124/17 оскаржив податкові повідомлення-рішення.

На думку ДФС, деякі господарські операції не відбулись, оскільки:

  • за наявною інформацією контрагенти не мають ресурсів для господарської діяльності та не звітують;
  • товарно-транспортні накладні оформлені з недоліками.

 

З цього приводу КАС зазначив наступне.

Наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, що є обов'язковою умовою для формування об'єкту оподаткування податком на прибуток.

Деякі помилки/неточності в документах не свідчать про відсутність господарської операції, якщо з інших даних випливає, що рух активів або зміни у власному капіталі платника податків у зв'язку з господарською діяльністю мали місце.

Податкове законодавство не ставить у залежність достовірність даних обліку платника від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо він мав реальні витрати внаслідок придбання товарів для своєї господарській діяльності.

Порушення постачальником вимог податкового законодавства не є підставою для висновків про недотримання покупцем норм щодо формування об'єкта оподаткування податком на прибуток.

 

У справі КАС встановив реальне здійснення господарських операцій та використання позивачем придбаного товару у господарській діяльності.

Не зазначення в товарно-транспортних накладних певної інформації не свідчить про відсутність факту перевезення придбаних позивачем ТМЦ.

Висновки про нездійснення господарських операцій з огляду на недостатність у контрагентів ресурсів ДФС зроблено на підставі інформації з власної бази, проте така інформація носить виключно інформативний характер.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео/фото галерея