Дію податкових преференцій продовжено до кінця карантину

Дата публікації: вт, 05/26/2020 - 10:12

 

Верховна рада України прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який наразі перебуває на підписі Президента України.

Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби України.

Відповідно до Закону, зокрема, продовжено:

- строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому Уряд оголосить про закінчення дії карантину;
- мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
- строк не нарахування пені по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
- термін оприлюднення оновленого плану – графіку перевірок, а саме протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину.

Також, Законом звільнено фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати ЄСВ за себе з 1 по 31 травня 2020 року та продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення сплати ЄСВ та несвоєчасне подання звітності з ЄСВ з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Крім того, передбачено надання компенсації медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 (за переліком МОЗ) суми ПДФО, утриманої з доходів у вигляді доплат до заробітної плати. Компенсації підлягають суми ПДФО нараховані на доплати до заробітної плати за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року.

Звільняються від оподаткування ПДФО та військовим збором доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю, які виплачуються роботодавцем відповідно до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення». Звільнення розповсюджується на період з 02.04.2020 до завершення карантину.

Юридичне бюро "Лінія права"

Схожі публікації

Які податкові зміни прийняті урядом на час карантину для громадян та бізнесу
Зеленский рассказал как Украина будет выходить из карантина
МФО, кредиты и рассрочки при карантине | Адвокат Ростислав Кравец
Рада заборонила банкам стягувати неустойку за прострочення платежів під час карантину
Недоліки протоколів поліції та звільнення від відповідальності за ст.44-3 КУпАП (порушення правил карантину)
УВАГА! Оподаткування подарунків у 2019 році
Фізична особа отримала дохід в іноземній валюті. Що є базою для нарахування ПДФО?
Мобільний додаток "Дій вдома": як здійснюється контроль за дотриманням обов'язкової самоізоляції та інструкція по роботі з додатком
44 сервіси, які допоможуть організувати дозвілля, роботу і навчання на карантині
Що змінюється з 1 липня: великі штрафи для п'яних водіїв, "доступна" іпотека, закрита Европа

відео / фото