Для відшкодування витрат на правничу допомогу докази оплати послуг адвоката не потрібні

Дата публікації: вт, 05/18/2021 - 10:19

 

Правова позиція ВС у справі №280/2635/20

 

Рішення ВС у справі №280/2635/20 ПРО ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА ПРАВНИЧУ ДОПОМОГУ

Суд у справі №280/2635/20 задовольнив позов частково.

Однак, у відшкодуванні витрат на професійну правничу допомогу відмовив.

Мотивував тим, що матеріали справи не містять доказів фактичного понесення витрат (документів щодо перерахування коштів адвокату).

Та чи дійсно відсутність таких доказів є підставою для відмови у стягненні витрат?

Згідно зі ст.134 КАСУ їх розмір визначається згідно з умовами договору та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті стороною/третьою особою.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити, встановлюється судом на підставі поданих доказів - договорів, рахунків тощо (ч.7 ст.139 КАСУ).

 

Однак, КАС ВС зауважив наступне.

Чинний КАСУ імплементував нову процедуру відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, згідно з якою відшкодуванню підлягають витрати незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено.

Ст.ст.134,139 були введені в КАСУ з 15.12.2017 з метою унормування відносин між суб'єктами, які потребують юридичного супроводу, та адвокатами.

Встановлена законодавством можливість позивачів отримати відшкодування витрат на правничу допомогу сприяє нормальному розвитку галузі, дозволяє учасникам судових процесів залучати для захисту свої прав кваліфікованих адвокатів, даючи їм при цьому законне право сподіватись на повне або часткове відшкодування понесених витрат у разі доведення власної правової позиції.

 

Отже, висновки судів про відмову у відшкодуванні витрат через відсутність доказів оплати послуг НЕ УЗГОДЖУЮТЬСЯ з нормами чинного законодавства.

 

Незалежна Судова Експертиза і Оцінка

Схожі публікації

відео / фото галерея