До чого готує НБУ підприємців?

Дата публікації: вт, 08/27/2019 - 13:18

«Національний банк України має намір внести зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів», - така новина 15 серпня 2019 року сколихнула мережу інтернет, яку більша кількість засобів масової інформації трактували з тієї сторони, що після введення в дію відповідного Проекту Постанови Правління Національного банку України, фізичні особи-підприємці, яким сьогодні і так нелегко, не зможуть вільно розпоряджатися власними коштами та повинні будуть надавати банку підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки, в разі зняття коштів з підприємницького рахунку через касу.

Перше питання яке постає у підприємців після відповідної новини: а що буде з чистим прибутком від підприємницької діяльності, чи його можна буде отримати раз на рік, лише відзвітувавши НБУ та ще й сплативши певну суму за банківські послуги?

Крім того, не зрозумілим залишається питання яким чином Банк буде розмежовувати витрати, пов’язані з власними потребами та витратами на підприємницьку діяльність, у випадку, скажімо, закупки паливно-мастильних матеріалів для автомобіля, який використовується підприємцем як для власних потреб так і в робочих цілях? Або все ж таки буде можливість вільно перевести гроші на власну картку?

Проте, навіть в такому випадку, доведеться додаткового сплатити за послуги банку. Однак, з іншого боку, запропоновані зміни можуть означати, що неможливо буде отримувати на підприємницький рахунок коштів, не пов'язаних з підприємницькою діяльністю, що є цілком логічним.

Одне на сьогодні зрозуміло точно, оприлюднений проект Постанови Правління Національного банку України викликав нові питання до регулятора. Однак, всі бажаючі можуть надавати свої зауваження та пропозиції до Проекту до 12 вересня 2019 року на поштову та електронну адресу Національного банку України.

Крім того, на своїй сторінці у facebook регулятор вже розмістив оголошення про те, що запропоновані зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів були некоректно інтерпретовані ЗМІ.

Яким чином вказані зміни потрібно розуміти підприємцям – дізнаємось найближчим часом.

Констянтин Кретов, керівник юридичного Департаменту ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)