До уваги нотаріусів! чи є вивіска з написом «НОТАРІУС» рекламою?

Дата публікації: чт, 06/03/2021 - 09:43

 

Саме рекламою вважало таку конструкцію Управління з питань реклами, направляючи нотаріусу вимогу про демонтаж вивіски як самовільно встановленої.

Вимога була оскаржена в суді.

 

Остаточних висновків у справі №640/20482/18 дійшов КАС.

Зауважив, що нотаріус - це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі або незалежну професійну нотаріальну діяльність (ч.1 ст.3 ЗУ «Про нотаріат»).

Згідно з ч.4 ст.3 ЗУ нотаріус не може займатися підприємницькою, адвокатською діяльністю, перебувати на державній службі, виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової і творчої.

Отже, приватний нотаріус є уповноваженою державою самозайнятою особою, яка не може мати статусу ФОП і на якого НЕ МОЖЕ поширюватися дія ЗУ «Про рекламу» та Правил благоустрою м. Києва.

Відповідно до ст.25 ЗУ «Про нотаріат» приватний нотаріус може здійснювати нотаріальну діяльність лише за наявності акта про сертифікацію робочого місця (контори) або рішення суду, яким визнано акт незаконним.

П.8 Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності передбачає обов’язок, згідно з яким біля входу у приміщення повинна знаходитись інформаційна вивіска, що ідентифікує контору приватного нотаріуса.

 

Розміщений на конструкції позивача напис «нотаріус» не містить індивідуалізації, закликів до придбання товару чи отримання послуг, інформація не формує та не підтримує обізнаність споживачів та їх інтересу щодо юридичної особи чи конкретного товару (послуг), що поставляється/надається, а тому НЕ Є РЕКЛАМОЮ і не потребує спеціального дозволу на розміщення.

 

Незалежна Судова Експертиза і Оцінка

Схожі публікації

відео / фото галерея