Договір оренди землі може бути достроково розірваний якщо орендар передав право оренди іншій юрособі при виділі без згоди орендодавця

Дата публікації: чт, 07/15/2021 - 10:43

 

Рішення ВС у справі № 291/955/19 https://cutt.ly/6mUrvep

 

У справі № 291/955/19 позивач просила розірвати договори оренди землі з приватним сільськогосподарським підприємством, оскільки орендар не використовує земельні ділянки за цільовим призначенням, передавши права та обов`язки орендаря за договорами оренди землі приватному підприємству (яке утворене шляхом виділу з орендаря), за яким проведено реєстрацію права оренди на ці земельні ділянки.

КЦС дійшов таких висновків.

Залучення орендарем третіх осіб до обробітки землі та оплати орендної плати орендодавцю з припиненням орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованої земельної ділянки, крім передачі земельної ділянки у суборенду у випадках, передбачених договором оренди землі, виходить за межі господарської діяльності, яку може здійснювати орендар без погодження з орендодавцем.

У випадку виділу закон не передбачає збереження дії договору та переходу прав і обов'язків за договором до особи, яка створена в результаті виділу. Особа - сторона договору, з якої виділено нову особу (осіб) не припиняється як юридична особа.

Належне орендарю на підставі договору оренди право користування земельною ділянкою НЕ може бути ним відчужено, у тому числі передане при виділі особі, яка виділяється.

Отже, припинення орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованих земельних ділянок та передача права оренди на них іншій юридичній особі при виділі без згоди орендодавця свідчить про невиконання орендарем обов'язків, передбачених ст.25 Закону України «Про оренду землі» та умов договорів оренди землі, що є підставою для їх дострокового розірвання.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея