Допомога на дітей для ФОП на час карантину: детальне роз'яснення (інфографіка)

Дата публікації: чт, 05/07/2020 - 10:56

 

Допомога на дітей для ФОП на час карантину: кому призначається? в якому розмірі? куди звертатися? який пакет документів? На ці та інші питання відповідає Юридичний порадник для переселенців.


05 травня 2020 року набрала чинності Постанова КМУ від 22.04.2020 № 329, яка передбачає надання ФОП допомоги на дітей у період карантину та протягом місяця після його завершення.

Юридичний порадник проаналізував відповідну Постанову та вирішив одразу розтавити усі крапки над "і".

Отож, чи всі підприємці зможуть отримати таку допомогу?

На жаль, ні. Допомога буде надаватися лише підприємцям, які одночасно відповідають таким вимогам:

 • обрали спрощену систему оподаткування і належать до 1-ої та 2-ої групи платників єдиного податку;
 • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця (тобто ФОП, які зареєструвалися у 2020 році претендувати на допомогу не зможуть взагалі);
 • мають дітей, що не досягли 10-річного віку;
 • не отримують на дитину компенсацію послуги “муніципальна няня”.

В якому розмірі та з якого моменту надаватиметься допомога?

Відповідна допомога на дітей призначатиметься та виплачуватиметься підприємцям, що відповідають зазначеним вище умовам, щомісячно на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) з місяця звернення у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. Такий розмір допомоги становитиме відповідно:

 • на дитину віком до 6 років - 1779 грн;
 • на дитину віком від 6 до 10 років - 2218 грн, 

Якщо у складі родини ФОП є декілька дітей до 10 років, допомога буде виплачуватися на кожну дитину, у розмірі, що відповідає її віку. 

Наприклад, якщо у підприємця є 5-річний син та 7-річна донька, розмір допомоги, на який він може претендувати становитиме 3997 грн. (1779 грн+2218 грн). При цьому, якщо у родині і чоловік, і дружина є ФОП, допомога призначатиметься лише одному члену родину - або чоловіку-ФОП, або дружині-ФОП.

Аналогічне правило передбачено і для опікунів.

Куди звертатися підприємцям, аби отримати відповідну допомогу на дітей?

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи - підприємця пакет документів у паперовій або електронній формі. У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Зверніть увагу! В електронному вигляді заяву та інші документи можна подати за допомогою:

Які документи необхідні?

У паперовій формі заявник подає такі документи:

 • копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
 • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

 • фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
 • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Зверніть увагу! Довідку форми ОК-7 можна отримати онлайн за допомогою порталу електронних послуг ПФУ.

Більш детально про це: https://www.facebook.com/…/a.106480200846…/158327475661997/…

В яких випадках можуть достроково припинити виплату допомоги?

Відповідно до Постанови Кабміну від 22.04.2020 № 329 виплату допомоги ФОП на дітей достроково може бути припинено у разі:

 • позбавлення отримувача батьківських прав;
 • відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
 • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
 • перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;
 • смерті дитини;
 • смерті отримувача.

Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Де ознайомитись з повним текстом Постанови Кабміну від 22.04.2020 № 329?

Повний текст постанови доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/329-2020-%D0%BF

рно

 

Схожі публікації

відео / фото