Досрочное увольнения со срочной службы, если жена беременная

Дата публікації: пн, 02/03/2020 - 11:13

Вопрос:

Возможно ли уволится со срочной службы по семейным обстоятельствам? В данном случае беременность жены.

Попал в армию, на следующий день узнал что беременна.

Многие говорят что должны уволить, но офицеры молчат, и говорят что ничего не знают.

Срок уже 24 недели, подскажите пожалуйста, возможно ли уволиться досрочно? 


Ответ:

Законодавство передбачає звільнення військовослужбовця строкової служби достроково у випадку, якщо він має вагітну дружину.

Ці норми містяться в Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Зокрема передбачено, що військовослужбовця строкової служби може бути звільнено достроково за сімейними обставинами - у разі виникнення в нього права на відстрочку внаслідок зміни сімейних обставин. А стаття 17 цього ж закону передбачає, що призовнику надається відстрочка, якщо він має вагітну дружину.

У разі, коли дружина завагітніла, члени сімї військовослужбовця можуть звернутися до військового комісара, з якого призивався військовослужбовець із заявою про зміну сімейних обставин. Військовий комісар зобовязаний призначити комісію для обстеження дійсності інформації, яка складає відповідний акт. Якщо обставини підтверджено, комісар повивнен направити цей акт командиру частини. Командир частини за результатами розгляду наданих військовим комісаром протягом трьох діб повивнен прийняти рішення. Якщо підстави підтверджуютьсмя, командир частини своїм наказом протягом трьох днів повинен достроково звільнити військововслужбовця зі служби.

ава
 
Адвокат Ірина Леонова,
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото