Довіреність не повинна містити позначку про копію - ВС

Дата публікації: сб, 05/29/2021 - 10:29

 

Закон не встановлює обов'язок нотаріального засвідчення копій довіреності на представництво.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 6 квітня 2021 року у справі № 380/1009/20.

 

Обставини справи

Апеляційний суд, постановляючи оскаржувану ухвалу про повернення апеляційної скарги, виходив з того, що на підтвердження повноважень підписанта скарги до скарги долучено копію довіреності, яка не є належним документом, що посвідчує його право на підписання цієї скарги, оскільки копія зазначеної довіреності не засвідчена належним чином, а саме: напис про засвідчення копії довіреності, наданої суду, не містить назви посади особи, яка засвідчує копію, відмітки "Копія" та не скріплений відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки "Для копій". З огляду на наведене, апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, оскільки вона підписана особою, яка не підтвердила свої повноваження щодо її підписання.

 

Позиція ВС

ВС не погодився з вищезазначеним висновком апеляційного суду.

ВС зазначає, що відповідно до положень статті 238 Цивільного кодексу представник (у тому числі і за довіреністю юридичної особи) може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

Законодавством не встановлено жодних обмежень щодо зазначення у змісті довіреності посилання на уповноваження представника на засвідчення копій документів, у тому числі й довіреності, а також щодо подання таких копій до будь-якого підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, державних органів, суду.

Зважаючи на вищевикладене, у разі коли до адміністративного суду звертається представник юридичної особи, закон не встановлює обов'язок засвідчення копій довіреності на представництво нотаріусом або ж безпосередньо керівником юридичної особи, що видав довіреність.

 

Бізнес Ліга:Закон

Схожі публікації

відео / фото галерея