ДПС повинна конкретизувати перелік документів для розблокування податкових накладних

Дата публікації: ср, 09/01/2021 - 09:38

 

ДПС повинна конкретизувати перелік документів для розблокування податкових накладних - постанова ВС від 03.06.2021 р. у справі № 2040/7098/18.

 

Наведемо найважливіші тези.

  1. Для кожного критерію оцінки ступеня ризиків передбачений самостійний перелік документів, за умови подання якого приймають рішення про реєстрацію ПН. При цьому загальне посилання на вичерпний перелік документів контролюючим органом не є достатнім, а перелік документів, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення контролюючим органом, повинен бути конкретизований та чіткий.
  2. У цій справі копіями квитанцій, якими зупинено реєстрацію ПН, та які досліджувались судами першої та апеляційної інстанцій, ДПС не зазначено конкретного підпункту критерію оцінки ступеня ризиків, як і не вказано орієнтовного переліку документів, які б були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію ПН.
  3. Загальне зазначення, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком.

 

Юридична компанія WINNER 

Схожі публікації

відео / фото