ЄСВ у травні: останні зміни для ФОП та самозайнятих

Дата публікації: пт, 05/15/2020 - 10:10

 

ВРУ прийняла в другому читанні законопроєкт №2166 про внесення змін до закону про збір та облік ЄСВ, вирішивши цим проблему з подвійною сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), встановивши, що незалежно від кількості реєстрацій податкових органів ЄСВ сплачується за одну особу один раз.

✔ Перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, доповнили особами, які ведуть незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Вони зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови добровільної участі.

✔ Від сплати ЄСВ за себе звільнять осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність - за умови взяття їх на облік як ФОПів та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів. Тобто від сплати ЄСВ будуть звільнені особи, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою діяльністю, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю. У такому випадку особа буде самостійно обирати, сплачувати ЄСВ як фізособа-підприємець або як самозайнята особа.

✔ Якщо такі особи перебувають у трудових відносинах і за них сплачує ЄСВ роботодавець, вони будуть також звільнені від сплати ЄСВ як самозайняті особи.

Крім цього, ФОПам скасували зобов'язання (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких вони не отримали прибутку.

 

У другому читанні ВРУ прийнято законопроект № 3329-Д. Законом звільнено від сплати ЄСВ за себе ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність у період з 1 по 31 травня 2020 року.

✔ Як і раніше, такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом. Періоди звільнення включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Юридична компанія Winner
Теґи

Схожі публікації

відео / фото