Еволюція трудових книжок: набувають чинності положення нового Закону

Дата публікації: пт, 06/04/2021 - 16:37

 

10 червня 2021 р. набувають чинності положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

 

Що важливо знати роботодавцям та працівникам?

Адвокати Legal Accent зібрали найважливіші нововведення, які ми намагалися стисло викласти у доступній формі.

1) Облік трудової діяльності працівника здійснюватиметься в електронній формі шляхом внесення даних до електронного реєстру.

2) Включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом

3) Паперова форма трудової книжки не буде обов’язковою та оформлюється тільки за бажанням працівника.

4) При звільненні роботодавець обов’язково повинен вручити працівнику копію наказу про його звільнення. Протягом дії перехідного 5-річного періоду, як і раніше має бути видана заповнена паперова трудова книжка.

5) Після включення відомостей до реєстру (через 5 років) наявні паперові трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис та будуть зберігатися у них.

6) До завершення включення відомостей до реєстру (протягом 5 років) дані трудової книжки використовуються для врахування відомостей про трудову діяльність за період до набрання чинності цим Законом.

7) Детальні процедури мають бути прописані у підзаконних нормативних актах Кабінету Міністрів України та міністерств. Наразі відповідні акти ще не прийняті.

 

Legal Accent

Схожі публікації

відео / фото галерея